Połączony z największą w europie wystawą aparatów słuchowych i produktów dla osób z uszkodzonym słuchem. Zapraszamy do zapoznania się z raportem z 53 Międzynarodowego Kongresu Protetyków Słuchu który odbył się w dniach od 13 do 15 października w Lipsku.

Uwaga: Poniższy artykuł nie jest wyczerpującym raportem z całej wystawy, ale raczej podsumowaniem niektórych z zaprezentowanych nowości.

Organizacja wystawy jak co roku była wzorowa. Dojazd wszelkimi środkami lokomocji bardzo dobrze zorganizowany. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem towarzyszyła mu największa w europie wystawa aparatów słuchowych oraz produktów wspomagających słyszenie i chroniących słuch. Swoje produkty prezentowało na niej około 100 firm w jednej hali wystawowej Centrum Targowego w Lipsku.

Messe Lipsk

Wydaje się, że w tym roku zaprezentowano znacznie więcej nowości niż w poprzednim.

 

Lista nowych produktów

 

Firma Nowy produkt
Audio Service Rixx
Mood
Beltone reach
identity
Bernafon Avanti
Brite 50X
Coselgi  
GN ReSound be
Oticon Dual
Phonak Certéna
Versáta
Siemens Motion
Life
Lotus Pro
Starkey Zon
Widex mind440

 

W ciągu najbliższych dni na tej stronie pojawiać się będą bardziej szczegółowe informacje.

ZAPRASZAMY

Audio Service Rixx i Mood

Audio Service

 

Firma Audio Service jako nowości na kongresie EUHA 2008 przedstawiła 2 nowe rodziny aparatów typu RIC (receiver-in-canal) o nazwach RIXX i MOOD.
Pierwsze to super miniaturowe aparaty na baterię 10 ze słuchawką 45dB. Modele Rixx występują w 2 poziomach technologicznych oznaczonych Rixx 1 i Rixx 2 (8 i 12 kanałowe). Głównymi cechami modeli Rixx są ich niewielki rozmiar oraz wymienne kolorowe obudowy (8 kolorów). Od strony technologicznej modele Rixx 2 wyposażone są w 2 nowe rozwiązania Comformatic i Acclimatic. Comformatic zmienia charakterystykę wzmocnienia aparatu w zależności od sytuacji akustycznej (dotąd raczej sytuacja zmieniała tylko układy redukujące hałas) a Acclimatic to układ, który umożliwia zadanie wzmocnienia docelowego i okres czasu w którym ma ono zostać osiągnięte (proces można w każdej chwili zatrzymać). Aparaty Mood na baterie 312 podobnie jak Rixx także występują w 2 rożnych poziomach technologicznych jako Mood 1 i Mood 2 (12 i 16 kanałowe) oraz 2 różnych wzmocnieniach 45 i 55dB. Główna różnica w porównaniu do Rixx to ich modernistyczny design oraz wyposażenie aparatów w funkcje obsługi bezprzewodowej (pilot) oraz transmisji dźwięku (pakiet Mobil Connect). Aparaty mogą być doposażone w ładowarkę (akumulatorki 312 i styki ładowania) oraz podobnie jak Rixx można zmieniać w nich obudowy. Pakiet Mobil Connect umożliwia bezprzewodowe podłączenie źródła dźwięku takiego jak telewizor, odtwarzacz MP3, iPod, telefon bluetooth do wybranych aparatów słuchowych w stereo (Mobil Connect to kolejna nowość na EUHA 2008).

Beltone reach

beltone.jpg, 37kB

 

Beltone identity

 

Beltone

 

Bernafon Avanti

 

Bernafon Brite X50

Coselgi

GN be

Oticon Dual

Oticon

Phonak Certéna

Phonak Versáta

Siemens Motion, Life i Lotus Pro

Siemens

 

Firma Siemens na kongresie EUHA 2008 przedstawiła 3 nowe rodziny aparatów słuchowych tj. Motion, Life i Lotus Pro. Motion występuje obecnie w 2 poziomach technologicznych tj. Motion 500, 700 a Life w 3 poziomach Life 300, 500, 700. Poziom 300 to poziom średni poziom 500 zaawansowany a 700 to ekskluzywny-wysoki. Modele o poziomie technologicznym 500 i 700 mogą m.in. być wyposażone w zestaw TEK (transmisja bezprzewodowa dźwięku) oraz posiadają funkcjonalność łączenia aparatów e2e.
Motion to pełna rodzina aparatów zausznych (dopasowanie klasyczne, oraz otwarte) oraz wewnątrzusznych z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Rodzina Life to nowe modele bogate technicznie, które zastępują dotychczasowe produkty dedykowane otwartemu dopasowaniu takie jak Cielo Life, Artis Life, Centra Life. Nowa obudowa, jej wyposażenie oraz najnowsza technologia znalazła tu swoje miejsce w 3 modelach o różnych poziomach technicznych.

Wśród nowinek technicznych to m.in. nauka kompresji możliwa w aparatach serii 700, która poza nauką głośności zmienia także parametry kompresji podczas reagowania przez użytkownika w danej sytuacji akustycznej regulatorem wzmocnienia lub dodatkowo barwą (regulacja barwy przez użytkownika jest przełomem, dotąd użytkownik nie miał takich możliwości). Wszystkie nowe aparaty posiadają układ redukcji sprzężenia przy zastosowaniu "odcisku akustycznego" czyli markowania sygnału. Aby rozróżnić sprzężenie od zewnętrznych gwizdów sygnał w aparacie oznaczony jest niesłyszaną dla ucha ludzkiego modulacją akustyczną i aparat "wie" czy pisk jest naturalny czy też jest to sprzężenie zwrotne. W klasie 700 ciekawostką jest układ SoundBrilliance rozszerzający pasmo transmisji dźwięku do 12kHz (zduplikowanie i transpozycja pasma 4-8kHz). Dzięki temu aparat uzyskuje naturalną, dźwięczną barwę. Funkcja TruEar dla mikrofonów kierunkowych znacznie poprawia lokalizację dźwięku dzięki zależnej od kierunku zmiennej charakterystyce częstotliwościowej. Najnowsze aparaty mają powiększoną pamięć i oprócz poszerzonych możliwości analizy i logowania danych, zapisują także audiogram pacjenta oraz dane pierwszego dopasowania w aparacie słuchowym.

Ostatnią nowością Siemens to rodzina aparatów Lotus Pro. Są to cyfrowe modele klasy podstawowej dla rynków wschodzących. Lotus Pro to aparaty programowane komputerem, mające podstawowe możliwości regulacji barwy i kompresji.

 

Starkey Zon

Starkey

Widex mind440

Widex

Zapraszamy do dyskusji na temat nowości na naszym forum.

Back to Top